Prześlij filmPrześlij zdjęcie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł Filmu

Link Filmu

zdjęcie do miniatury

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł zdjęcia

WYŚWIETL ZDJĘCIE W
Agro SelfieMaszynyRolniczki

Podpis pod zdjęciem

Załącznik

Sołtys zablokował ciągnikiem rajd. Myślał, że to piraci drogowi

Jak informuje gazetakrakowska.pl limanowski etap IV Rajdu Historycznego Polski zakończył się skandalem. W Roztoce przejazd zablokował ciągnikiem sołtys Szczepan Kuzar. Twierdzi, że auta stanowiły zagrożenie dla ludzi. Za tamowanie ruchu może zapłacić grzywnę.

– Po drodze o szerokości dwóch metrów śmigały samochody – opowiada sołtys. – Akurat była to pora powrotów dzieci ze szkoły. Zablokowałem przejazd, żeby nikt nie zginął.

Sołtys nie wiedział, że przez wieś przeprowadzono trasę międzynarodowego rajdu, z udziałem 47 załóg z 13 krajów. Miały pokonać odcinek z Wysokiego do Łącka, jadąc nie szybciej niż 50 km na godzinę. Wygrywała załoga, która była najbliższa wyznaczonemu czasowi na pokonanie trasy.
Impreza była uzgodniona z komendantem wojewódzkim policji, który był jednym z jej patronów – przekonuje Erwin Meisel z Automobilklubu Krakowskiego. – Policja nie musiała go zabezpieczać, ponieważ samochody miały się poruszać wolno. To nie był wyścig, tylko rajd.

W obronie sołtysa staje wójt Łukowicy Czesława Rzadkosz. Jest oburzona, że nikt jej nie powiadomił o imprezie. – To była jakaś partyzantka – mówi zirytowana wójt. – Gdybyśmy o tym wiedzieli, to pewnie byłyby oklaski i kompot dla kierowców.

(Visited 14 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz