Prześlij filmPrześlij zdjęcie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł Filmu

Link Filmu

zdjęcie do miniatury

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł zdjęcia

WYŚWIETL ZDJĘCIE W
Agro SelfieMaszynyRolniczki

Podpis pod zdjęciem

Załącznik

Małe gospodarstwa mogą otrzymać po 60 tys. zł

Zostało podpisane rozporządzenie dotyczące działania „Restrukturyzacja małych gospodarstw” w ramach poddziałania „Pomoc na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw”. To już kolejne działanie inwestycyjne po m.in. „Premii dla młodych rolników” oraz „Modernizacji gospodarstw rolnych” wdrażane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Na realizacje tego działania zostanie przeznaczona łączna kwota 882 980 666 euro środków publicznych, czyli około 3,7 mld zł.

Limit środków na gospodarstwo to 60 tys. zł, ta kwota zostanie wypłacone w II ratach. I rata w wysokości 80% środków, a II po zrealizowaniu zaplanowanego biznesplanu w wysokości 20%.

Działanie skierowane jest go grupy rolników posiadających gospodarstwa o wielkości ekonomicznej mniejszej niż 10 tys. euro. Natomiast aby uzyskać wsparcie rolników musi po zrealizowaniu operacji osiągnąć wielkość ekonomiczną gospodarstwa na poziomie co najmniej 10 tys. euro, a wzrost musi stanowić co najmniej 20% od wielkości wyjściowej gospodarstwa.

(Visited 10 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz