Prześlij filmPrześlij zdjęcie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł Filmu

Link Filmu

zdjęcie do miniatury

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł zdjęcia

WYŚWIETL ZDJĘCIE W
Agro SelfieMaszynyRolniczki

Podpis pod zdjęciem

Załącznik

PiS zmieni zasady sprzedaży ziemi

User Rating:
0 ( 4 Votes )
koszulka

Jak informują czołowi politycy PiS, którzy potencjalnie mogliby zostać przyszłymi ministrami rolnictwa w pierwszej kolejności nowy Sejm zajmie się m.in. tematem dotyczącym sprzedaży ziemi rolnej.

PiS chce zmienić ustawę o kształtowaniu ustroju rolnego, która została przyjęta przez Sejm w czerwcu tego roku. Jak przekonuje Henryk Kowalczyk uchwalona ustawa „jest krokiem w dobrym kierunku” ale nie uwzględnia wszystkich propozycji PiS dotyczących ochrony polskiej ziemi.

Przypominamy, że swobodny zakaz sprzedaży ziemi minie 1 maja 2016 r. ponieważ był to okres przejściowy po tym jak Polska wstąpiła do Unii Europejskiej i wtedy cudzoziemcy będą mogli kupować ziemię bez nadzoru państwa.

Propozycje PiS przewidują m.in. iż nabywcami ziemi mogą być tylko rolnicy indywidualni. Nabycie własności musi się wiązać z powiększeniem lub utworzeniem gospodarstwa rodzinnego (do 300 ha); kupione przez rolnika gospodarstwo musi być prowadzone osobiście przez 10 lat. Dodatkowo projekt wprowadza definicję rolnika indywidualnego poprzez dodanie do niego kryterium dochodowego (dochody z prowadzenia gospodarstwa muszą być nie niższe niż 1/4 wszystkich dochodów – dotyczy to tylko gospodarstw powyżej 20 ha).

(Visited 44 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz