Nowy minister rolnictwa już od poniedziałku

Beata Szydło zapowiedziała dzisiaj, że zaprzysiężenie nowego gabinetu nastąpi w poniedziałek. Także w ten dzień oficjlnie urząd Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi obejmie Krzysztof Jurgiel podlaski lider Prawa i Sprawidliwości.Na stanowisku zastąpi obecnego ministra Marka Sawickiego, kóry z kilkunasto miesięczną przerwą (tym czasie ministrem rolnictwa był Stanisław Kalemba również z PSL) pełni tę funkcję od 16 listopada 2007 r. gdy premierem został Donald Tusk (26 lipca 2012 został odwołany przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, a 17 marca 2014 objął po raz drugi ten urząd w drugim rządzie Donalda Tuska).

Krzysztof Jurgiel urodził się 18 listopada 1953 roku we wsi Ogrodnikach koło Białegostoku w rodzinie katolickiej. W okresie listopad 2005 – maj 2006 był Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Od maja 2006 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

W ostatniej VII kadencji Sejmu RP – pełnił funkcję przewodniczącego komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsioraz wiceprzewodniczącego klubu parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość.

(Visited 31 times, 1 visits today)

About The Author

You might be interested in

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *