Prześlij filmPrześlij zdjęcie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł Filmu

Link Filmu

zdjęcie do miniatury

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł zdjęcia

WYŚWIETL ZDJĘCIE W
Agro SelfieMaszynyRolniczki

Podpis pod zdjęciem

Załącznik

Na światowych giełdach zboża drożeją

Jak informuje ARR na monitorowanych giełdach zagranicznych w pierwszym tygodniu października przeważały wzrosty cen zbóż. W notowaniu z 8 października 2015 r. (za FAPA) na giełdzie we Francji cena pszenicy konsumpcyjnej wynosiła 168 EUR/t, o 3% więcej niż przed tygodniem, a w Niemczech– 191 EUR/t, o 1% więcej.
W tym czasie na Ukrainie pszenica zdrożała o 0,3%, do 188 USD/t. Na giełdzie w USA średnia cena pszenicy SRW, Nr 2 była o 1% niższa niż przed tygodniem i wynosiła 206 USD/t, a HRW, Nr 1 – od trzech tygodni utrzymuje się na poziomie 169 USD/t.

Giełdowa cena jęczmienia paszowego we Francji ukształtowała się na poziomie 159 EUR/t, o 0,3% wyższym niż przed tygodniem, w Niemczech – 183 USD/t, o 2% wyższym, a w USA – 126 USD/t, o 3% wyższym.
Przeciętna cena kukurydzy we Francji w ciągu tygodnia wzrosła o 4,5%, do 158 EUR/t. W tym czasie cena tego zboża w Argentynie pozostała na poziomie zbliżonym do notowanego przed tygodniem (163 USD/t), natomiast w USA obniżyła się o 2,5%, do 171 USD/t.

(Visited 6 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz