Prześlij filmPrześlij zdjęcie

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł Filmu

Link Filmu

zdjęcie do miniatury

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

  

Tytuł zdjęcia

WYŚWIETL ZDJĘCIE W
Agro SelfieMaszynyRolniczki

Podpis pod zdjęciem

Załącznik

Czy WSK wróci na Polską wieś?

WSK – marka polskich motocykli popularnych produkowanych w latach 1954-1985 przez Wytwórnię Sprzętu Komunikacyjnego PZL w Świdniku. Nazwa i znak firmowy pochodziły wprost od nazwy producenta: Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku, gdzie dla zaspokojenia potrzeb rynku w 1954 roku zlokalizowano dodatkową produkcję motocykli M06.

W ostatnim czasie na polskich drogach pojawiły się Junaki oraz Romety w nowej odsłonie. Popularność tych motocykli jest potęgowana przez „uwolnienie” prawa jazdy kategorii A do pojemności 125 cm3. Być może już niedługo do tego grona dołączy jeszcze kultowa „wueska”, zwana potocznie „wiejskim sprzętem kaskaderskim”.

Jak donosi bankier.pl ludzie z WSK „PZL Świdnik” pracują już od kilku lat nad takim projektem. Jednak głośno zrobiło się dopiero w ostatnim czasie, a firma pracuje obecnie nad strukturą formalno-prawną projektu oraz finansowaniem.

Co ciekawe, nowa WSK ma powstawać wyłącznie w Polsce, w fabryce w Świdniku. Na razie nie wiadomo nic na temat wyglądu maszyny, jednak ma ona mocno nawiązywać do protoplasty.

(Visited 38 times, 1 visits today)

Zostaw komentarz